French Press

Co je to vlastně french pressFrench press je konvička pro přípravu kávy, která pomocí pístu s filtrem umožňuje oddělit vytvořený nápoj od kávové sedliny, tedy logru. Většinou je nádoba french pressu vyrobena ze skla a má plastové či kovové úchyty, držáky.

Základ french pressu tvoří kádinka z borosilikátového skla, na níž jsou rysky označující množství pro čtyři, šest a osm šálků kávy. Kádinka je vložena do držáku vyrobeného z nerezu 18/10. Po obou stranách je zdoben velkým nápisem "Bialetti". Madlo french pressu je vyrobeno z plastu příjemného na dotek. V nerezovém víčku naleznete plastovou vložku, která při správném otočení brání nalévání, nebo filtruje hrubé nečistoty, např. čajové lístečky při přípravě čaje. Píst je vyroben samozřejmě také z nerezu.

Kam se z kaváren a domácností vytratil tento jednoduchý aparát za pár stokorun a proč byl nahrazen automaty za tisíce a desetitisíce? Stále nevíme. A o to víc french press velebíme. Způsoby přípravy kávy (Video Cafeteira French Press - Bialetti)...

seznammřížka
Zobrazit:
Řadit podle: