Set Moka Carosello

Set Moka Carosello

Výrobce:Bialetti
Dostupnost:Na cestě do skladuV úterý, 22.1.2019 u Vás

Bialetti Set Moka Carosello.Moka konvice a Kávovary Bialetti jsou vynálezem, který naleznete v kuchyni mnoha milovníků kávy. Stylový hliníkový kávovar Bialetti Moka Express s praktickým madlem pro italské espresso na 6 šálků kávy.

Cena: 1 189 Kč

Hlavní Přednosti:Tradice firmy Bialetti od roku 1919.

Klasický moderní design.

Dva hrnečky i podšálky v pěkném balení.

Nedestruktivní bezpečnostní ventil.

Zajímavosti:

Italové tvrdí, že moka kávovar musí být hliníkový. Po několika připravených porcích kávy dostane povrch kávovou patinu, která je tak ceněná a dotváří chuťový profil kávy. Zlí jazykové ovšem tvrdí, že je to mýtus a vznikl z toho důvodu, že italské ženy nechtěly pracně umývat kávový povlak. Ať to tehdy bylo jakkoli, káva se v těchto kávovarech osvědčila natolik, že i po příchodu espressa, neztratila své půvabné místo ve způsobech přípravy kávy.

Každá moka konvička musí být z bezpečnostních důvodů vybavena bezpečnostním ventilem. Káva chutná nejlépe, pokud jí v konvičce lehce utlačíte a namelete ji trošku jemněji. Tím dosáhnete i lepší pěny. Hrozí ovšem riziko, že voda se poté neprotlačí přes kávu. Tlak v konvičce bude narůstat a hrozilo by riziko poškození nebo i exploze moka konvičky. Aby se poškození či exploze předešlo musí mít moka konvičky právě onen bezpečnostní ventil. Levnější konvičky mají ovšem ventil řešený slabým plíškem, který se protrhne a je nutné ho vyměnit. Bohužel ho zpravidla nikde neseženete. Bialetti konvičky mají důmyslně vyřešený ventilek, který je na pružinku. V případě velkého přetlaku povolí pružinka, která se po snížení tlaku opět vrátí na původní místo a nedojde k poškození samotného ventilu.

Sada obsahuje:

Moka konvice Bialetti Moka Express na 3 šálky - objem 150 ml

2 porcelánový hrníček s podšálkem s motivy Bialetti

2 porcelá nové míchátko

Napsat recenziPoznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Nejhorší           Nejlepší