OXALIS Lung Ching Dračí studna 40 g

OXALIS Lung Ching Dračí studna 40 g

Výrobce:Čína
Dostupnost:SklademV pondělí, 23.7.2018 u Vás

Zelený čaj Lung Ching Dračí studna. Je proslulý dlouhými, plochými listy. Jemné vůně, žlutá barva nálevu s lehce nasládlým chuťovým pozadím.

Cena: 99 Kč

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj Dračí studna neboli Long Jing Xi Hu má světle žlutý nálev a sladkou, jakoby praženou vůni. Také chuť je příjemná, svěže nasládlá. Na patře zanechává oříškový dotek. Svíravost je minimální. Čaj je velmi aromatický a navozuje dobrou náladu.

Původ čaje

V Číně velmi oblíbená i po celém světě uznávaná zelená klasika je opředena hezkou legendou. Podle ní stihlo někdy kolem roku 250 našeho letopočtu horskou oblast blízko vesnice Hangzhou velké sucho. Chudí zemědělci byli nešťastní, báli se o skromnou úrodu a nevěděli, co dělat. Kousek za vesnicí byla ale studna, ve které žil drak. Toho se rozhodl požádat o pomoc taoistický mnich. Vyprosil si u něj déšť a skutečně se na obloze okamžitě sehnala velká mračna a začalo pršet. Od té doby oblast nikdy úplně nevyschla a stala se velmi úrodnou. Vesničané mohli dál pěstovat čajovníky a prodávat jejich vynikající sušené lístky na trhu. Na počest draka pojmenovali místní čaj Dračí studna.

Od té doby uplynulo mnoho let, ale čajové zahrady dodnes zachovávají tradiční postupy sklizně a zpracování těch nejlepších čajovníků. Rodinné farmy si střeží svá tajemství. Umění připravit čajové lístky tak, aby si uchovaly všechny senzorické vlastnosti a zdravotní benefity se dědí z generace na generaci. Dračí studna je ručně sbírána časně zrána, po krátkém zavadnutí jsou lístečky praženy ve velké pánvi. Neustálým promícháváním a přitlačováním ke stěnám a dnu horké pánve získávají typický plochý tvar. Vše probíhá ručně, lístečky jsou střídavě tlačeny a prohazovány, takže jde o poměrně dlouhý, ale skutečně šetrný proces.

Účinky čaje

Čaj Dračí studna se velmi dobře uplatňuje jako nápoj revitalizační a regenerační. Skvělé účinky jsou zaznamenávány také po těžkých jídlech Dračí studna dokáže výborně podpořit zažívání. Obsahuje střední množství teinu, proto má mimo jiné i dobrý povzbuzující vliv, zbystřuje mysl, zahání únavu a navozuje duševní svěžest. Na rozdíl od kávy nezatěžuje žaludek, neokyseluje organismus a vyplavuje se dlouhodobě a pomalu. Obecně jsou zelené čaje báječným zdrojem vitaminů, minerálů a antioxidantů. Dračí studna samozřejmě není výjimkou. Její pití podporuje obranyschopnost, pomáhá léčit vysoký krevní tlak, vysokou hladinu cholesterolu, preventivně působí proti kardiovaskulárním nemocem i rakovině.

Vědecké studie prokázaly, že konzumenti tří a více šálků zeleného čaje denně mají o šestnáct procent menší riziko, že předčasně umřou na civilizační choroby.

Také při redukčních dietách najde Dračí studna své uplatnění. Protože výborně odbourává tělesný tuk, je často používána jako podpora při hubnutí.

Návod na přípravu

  • Lung Ching nasypte v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  • Lung Ching zalijte teplou vodou 75 - 80 °C.
  • Doba vyluhování 3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  • Lung Ching je možné nechat 3x louhovat.

Napsat recenziPoznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Nejhorší           Nejlepší