OXALIS Gunpowder Temple of Heaven Nebeský chrám 70 g

OXALIS Gunpowder Temple of Heaven Nebeský chrám 70 g

Výrobce:Čína
Dostupnost:SklademV úterý, 23.4.2019 u Vás

Zelený čaj. Gunpowder - Temple of Heaven "Nebeský chrám", Nebeský chrám. Nejkvalitnější čínský Gunpowder. Pravidelné, tmavě zelené čajové kuličky dávají nálevu světlou barvu a jemnou, mírně nahořklou chuť.

Cena: 79 Kč

Nálev a chuť čaje

Tmavě žlutý nálev i libé kouřové aroma dávají jasně najevo, že Gunpowder Temple of Heaven není žádný čajíček. Chuť je velmi výrazná, jakoby ovanuta příjemnou kouřovostí. Listy jsou rovnoměrně stáčené do drobných perliček, takže i na pohled čaj zaujme.
Gunpowder se hodí i k přípravě ice tea.

Původ čaje

Pro čínskou provincii Zhejiang je zelený čaj tím, co pro Burgundsko červené víno. Gunpowder (Zhu cha) patří mezi tradiční čaje, jejichž výrobě je věnována maximální péče. O čajovníky čínské (Camellia sinensis) pečují celé generace farmářů a jejich umění se předává z generace na generaci. Sklizeň je vždy v rukou žen a dívek.

Jejich hbité i jemné prsty se starají o šetrné škubání čajových lístečků, které ukládají do velkých košů. Úroda musí být poměrně rychle dopravena na zpracovatelskou linku. Nejdřív jsou lístky rozprostřeny na slunci až do doby, než zavadnou, pak se praží na velkých pánvích. Tím je zastavena oxidace enzymů a uchována jejich zelená barva i přirozené aroma. Následuje svinování do úhledných perliček. Často bývá prováděno ručně. Díky jejich vzhledu má patrně čaj svůj název Gunpowder neboli střelný prach. Čajové lístky jako střelný prach vypadají, navíc se po zalití horkou vodou velmi rychle rozvíjejí střílejí skoro jako střený prach.

Díky vzhledu identifikuje Gunpowder většinou i čajový začátečník. V případě Temple of Heaven jsou lístky velmi tmavě zelené. Jejich čerstvost poznáme podle lesku starý čaj má mdlou až zašedlou barvu.

Účinky čaje

Protože je Gunpower čajem zeleným, přináší všechny zdravotní benefity, jaké má pití třeba Senchi, Banchi nebo Dračí studny. Pravidelná konzumace zeleného čaje předchází civilizačním nemocem včetně kardiovaskulárních potíží, rakoviny, neurodegenerativním chorobám i Alzheimerově nemoci. Snižuje krevní tlak i hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje imunitu, pomáhá bojovat s infekcemi a bakteriálními nákazami.

Protože Gunpowder obsahuje tein, má skvělé povzbuzující účinky, stimuluje nervovou soustavu, zbavuje únavy a zahání stres. Někdy se dokonce mluví až o euforických stavech, které dokáže zelený čaj vyvolat.

Zapomenout nesmíme ani na uplatnění zelených čajů při redukčních dietách účinně štěpí tuky a vyplavují je z těla. Dokáží také pomoci s detoxikací organismu.

Návod na přípravu

  • Čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  • Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  • Doba vyluhování je 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.

Napsat recenziPoznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Nejhorší           Nejlepší