Zelené čaje

Zelený čaj je nejméně fermentovaným sypaným čajem, tj. má nejmenší oxidaci. Čaj se zpravidla předem zpracuje párou o teplotě 170-180ºC, po té se fermentuje maximálně dva dny. Úprava se většinou ukončuje zahřátím v hrncích (Čína) nebo párou (Japonsko) nebo se dále neupravuje.

Zelený čaj zná lidstvo víc než 5 tisíc let. Je považován za pravý, skutečný čaj. Největšími producenty zeleného čaje jsou Čína, Japonsko a další země východní a jihovýchodní Asie. Tam také patří k nejoblíbenějším nápojům.

Zelený čaj očišťuje, posiluje a chrání

Podkategorie

seznammřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
 • Dárkové balení zelených aromatizovaných čajů
  Dárkové balení 3 druhů aromatizovaný zelených čajů: Zasněžená romance - zelený aromatizovaný čaj 60 g, Složení: pravý zelený čaj Sencha, rozinky (rozinky, rostlinný olej), švestky (švestky, sojový olej), kokos, jablka, aroma, skořice, badyán, heřmánek římský, chrpa. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů. Ženšen- zázvor - zelený aromatizov..
  189 Kč
 • Egyptská zahrada 70 g
  Složení: pravý zelený čaj Sencha, datle (datle, rýžová mouka), pomerančová kůra, aroma, karamel (kondenzované slazené mléko odstředěné, cukr, glukózový sirup, máselný tuk, zvlhčující látka sorbitol, emulgátor E471), pivoňka. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů. Příprava: vodou o teplotě 70-80°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na 1 čajovo..
  65 Kč
 • OXALIS Ceylon Sencha 70g
  Zelený čaj z oblasti Kandy, místa, kde vznikly první čajové plantáže na Srí Lance. Lehce svinuté dlouhé lístky vytvářejí čirý, žlutozelený nálev květinové chuti s trávovým podtextem. Příprava: vodou o teplotě 70-80°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na čajovou lžičku. Pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 2-3 minuty l..
  62 Kč
 • OXALIS China Jasmin 70g
  Originální čínský zelený čaj s jasmínovými květy (min. 1%). V Číně velmi oblíbená kombinace. Pouze z prvotřídních čajů se květy jasmínu opatrně vybírají stejně jako u tohoto druhu. Kvalita jasmínového čaje se určuje kvalitou zeleného čaje a účinností aromatizace. Výborný zelený čaj mistrně ochucený jasmínovými květy.   Příprava: vodou..
  69 Kč
 • Oxalis Formosa Gunpowder 70g 910003
  Čaj má původ na ostrově Taiwan. Pouze kvalitní, vybrané čajové lístky jsou srolovány do kuličky. Tento čaj má silný, tmavě zelený nálev s nezapomenutelnou vůní. Jeho chuť je příjemně hořká a dlouhotrvající. Příprava: vodou o teplotě 70-80°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na 1 čajovou lžičku. Pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konv..
  75 Kč
 • OXALIS Green Snail 70 g Zelený šnek
  Jeden z nejcennějších čínských zelených čajů s limitovanou produkcí. Vyrábí se z těch nejjemnějších jarních pupenů. Zelené lístky mají tvar malých klubíček. Světle žlutý nálev dává širokou škálu chutí i vůní od velmi lehké rostlinnosti k jemným tónům ovoce. Příprava: vodou o teplotě 70-80°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na čajovou lžičku. Pokud ča..
  72 Kč
 • Oxalis Gunpowder Temple of Heaven Nebeský chrám 70 g
  Nálev a chuť čaje Tmavě žlutý nálev i libé kouřové aroma dávají jasně najevo, že Gunpowder Temple of Heaven není žádný čajíček. Chuť je velmi výrazná, jakoby ovanuta příjemnou kouřovostí. Listy jsou rovnoměrně stáčené do drobných perliček, takže i na pohled čaj zaujme. Gunpowder se hodí i k přípravě ice tea. Původ čaje Pro čínskou provinc..
  73 Kč
 • Oxalis Jahoda v šampaňském 70 g
  Složení: pravý zelený čaj Sencha, rozinky (rozinky, slunečnicový olej), jahody (min.6,1%), poupata růží, aroma, levandule, aroma šampaňského (min.0,5%). Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů. Příprava: vodou o teplotě 70-80°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na 1 čajovou lžičku. Pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. ..
  104 Kč
 • OXALIS Lesní studánka 70 g
  Složení: pravý zelený čaj Sencha, arónie, brusinky (brusinky, cukr, regulátor kyselosti kys.citrónová, bezinkový koncentrát, slunečnicový olej), šípek, aroma, ostružiny, borůvky, červený rybíz, sléz, jahody. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů. Příprava: vodou o teplotě 70-80°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na čajovou lžičku. Pokud čaj..
  94 Kč
 • Oxalis Lung Ching Dračí studna 40g
  Nálev a chuť čaje Zelený čaj Dračí studna neboli Long Jing Xi Hu má světle žlutý nálev a sladkou, jakoby praženou vůni. Také chuť je příjemná, svěže nasládlá. Na patře zanechává oříškový dotek. Svíravost je minimální. Čaj je velmi aromatický a navozuje dobrou náladu. Původ čaje V Číně velmi oblíbená i po celém světě uznávaná zelená klasika..
  95 Kč
 • Oxalis Malý Buddha 70 g
  Nálev a chuť čaje Sotva otevřete sáček, začnete být zvědaví, jak čaj s atypickou vůní chutná i vypadá. Zalijte ho a zjistíte, že jako první v ústech poznáte trávově natrpklou chuť zelené Senchi i hned po ní bude následovat sladký akcent tropického ovoce se skořicovým přídechem. Celkově působí Malý Buddha sladce, příjemně svíravě a exoticky. Je p..
  69 Kč
 • OXALIS Mojito blues 70 g
  Složení: pravý zelený čaj Sencha, cukrové krystaly, máta peprná, aroma, citrusová kůra, měsíček, bodlák, smil. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů. Příprava: vodou o teplotě 70-80°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na čajovou lžičku. Pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 2-3 minuty louhovat. Poté přeceďte...
  94 Kč
 • OXALIS Pomeranč - čokoláda 70 g
  Složení: pravý zelený čaj Sencha, čokoláda (min.10%) (cukr, palmojádrový olej, kakaový prášek, emulgátor sojový lecitin, aromata), pomeranč (min.9%), aroma, měsíček. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů. Příprava: vodou o teplotě 70-80°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na 1 čajovou lžičku. Pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku..
  49 Kč
 • Oxalis Šťavnaté mango 70 g
  Složení: pravý zelený čaj Gunpowder, papája (papája, cukr, konzervant oxid siřičitý), květy pomerančovníku, aroma, mango (min.2,8%), (mango, cukr, zpevňující látka chlorid vápenatý, regulátor kyselosti kyselina citrónová), santalové dřevo. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů. Příprava: vodou o teplotě 70-80°C zalejte čaj v poměru 1,5..
  52 Kč
 • Oxalis Vánoční čaj zelený 70 g
  Složení: pravý zelený čaj Sencha, pomerančová kůra, para ořechy, aroma, hřebíček, růže, kardamom. Může obsahovat stopy jiných suchých skořápkových plodů. Příprava: vodou o teplotě 70-80°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na čajovou lžičku. Pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 2-3 minuty louhovat. Poté přeceďte. ..
  92 Kč
 • OXALIS Yunnan green 40 g
  Zelený čaj se v provincii Yunnan produkuje už více než 1700 let - má zde tedy bohatou tradici. Jeho nálev je voňavý, chuť příjemná. Příprava: vodou o teplotě 70-80°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na čajovou lžičku. Pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 2-3 minuty louhovat. Poté přeceďte. Možno připravit 3 nálevy. ..
  51 Kč
 • OXALIS Zasněžená romance 70 g
  Složení: pravý zelený čaj Sencha, rozinky (rozinky, rostlinný olej), švestky (švestky, sojový olej), kokos, jablka, aroma, skořice, badyán, heřmánek římský, chrpa. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů. Příprava: vodou o teplotě 70-80°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na 1 čajovou lžičku. Pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku n..
  69 Kč
 • OXALIS Ženšen - zázvor 70 g
  Složení: pravý zelený čaj Sencha, ženšen (min.2,2%), pomerančová kůra, aroma, zázvor (min.1,1%), květy pomerančovníku. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů. Příprava: vodou o teplotě 70-80°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na čajovou lžičku. Pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 2-3 minuty louhovat. Poté p..
  69 Kč